Národní sportovní agentura (NSA) Statutární město Děčín Děčín sportuje Ústecký kraj

O KickBoxu

Kickbox je kontaktní sport zaměřený na celkový rozvoj kondice, síly, pohyblivosti, koordinace, tvrdosti, taktické chytrosti a orientace v prostoru. Je to bojové umění kombinující údery rukou a techniky nohou. Toto bojové umění vzniklo ve druhé polovině 20. století. V současnosti je snad nejrychleji se rozšiřujícím bojovým sportem. Jeho popularita souvisí s jeho počáteční jednoduchostí – ne každý má tolik trpělivosti hledat tu správnou „cestu“ v klasickém bojovém umění. Někdo prostě spíše hledá netradiční sport, ve kterém by se mohl angažovat.

 

Kickbox má dvě základní formy:

  • Kondiční kickbox je pro ty, kteří chtějí dělat kickbox naplno, chtějí mít kondici a dovednosti kickboxera, ale z jakýchkoliv důvodů nechtějí závodit.
  • Závodní kickbox se dělí podle povolených technik, nasazení a délky zápasu na semi-contact, light-contact, full-contact, kickbox low-kick a wushu sanshou.

Na rozdíl od boxu využívá kickbox i technik nohou, které jsou převzaté z karate a tae-kwon-do, ale jsou v kombinacích propojeny s boxerskými technikami rukou.

Soutěže

Soutěže probíhají bodovým systémem, bez zastavení po bodované technice, po dobu 2-3 minut (podle stylu). Oblečením kickboxera není kimono, které omezuje rychlý dynamický pohyb, ale volné saténové kalhoty a tričko, případně saténové trenky.

Kickbox používá skutečné a zdravotně bezpečné techniky, které se procvičují i na boxovacích pytlích a lapách, aby byly v případě potřeby reálně použitelné.
Součástí kickboxu je i cvičení v posilovně. Jedná se o aerobní trénink s podporou růstu svalové hmoty, která musí umožnit „tvrdý“, ale rychlý a dynamický pohyb.

Proč cvičit kickbox

Můžete cvičit buď jako sport anebo jen pro radost z pohybu, pro zdraví, pro zvýšení sebevědomí. Pravidelný trénink Vám přinese:

  • zlepšení výkonu a odolnosti organizmu
  • poznání možností svého těla a psychiky
  • formátování postavy
  • redukce zbytečných tukových zásob